logo_1
line02

HomexIxO násxIxReferencexIxNapište námxIxKatalog a ceníkyxIxKontaktyxIxVolná místaxIxMapa stránek

 

Veřejné osvětlení

Interiérové osvětlení

Slavnostní osvětlení

Vánoční osvětlení

Projekce staveb a sítí

Betonový mobiliář

Lavičky

Odpadkové koše

Vitrínky

Kolostavy

Dopravní značení

Orientační systémy

Heraldika

Smaltované cedule

Vlajky

Ampliony

Heraldika

Heraldikou se zabýváme již téměř čtvrt století. Z původního zájmu o rodovou heraldiku (v našem archivu jsou především fotografie a kresby šlechtických erbů získané z náhrobků, kostelů a šlechtických sídel) se náš záběr postupně rozšířil i do oblasti heraldiky městské a obecní.
Důležitý zlom v naší práci započal, když jsme začali obcím poskytovat konzultace při vytváření nových obecních erbů a vyvrcholil 4.listopadu 2004, kdy se zastupitelstvo obcí Bobnic a Kovanska rozhodlo přijmout znak a prapor
z naší dílny.

Od té doby zpracováváme návrhy erbů a praporů především pro obce z regionů, ke kterým máme osobní vztah (bývalé okresy Nymburk, Kolín, Mladá Boleslav a oblast Českého ráje). Na svém kontě však máme schválené obecní symboly z různých koutů celé republiky. 
Jelikož nejsme na heraldické tvorbě existenčně závislí, snažíme se své služby poskytovat obcím za přijatelné ceny a důležitou součástí naší odměny je příjemný pocit z dobře vykonané práce. Samozřejmostí je garance schválení námi zpracovaných návrhů Parlamentem ČR.
Základní podobu znaku zpracovává výtvarník – malíř tradičními výtvarnými prostředky. Počítačový grafik se ujímá práce až ve fázi, kdy z výtvarné předlohy má vzniknout například
smaltovaný ovál pro označení budovy obecního nebo městského úřadu.

ck

Erb Českého království

Některé naše tvůrčí zásady a zkušenosti si Vám dovolujeme předložit na odkazu jak se tvoří znak.
Dále Vám nabízíme na výše uvedených odkazech část portfolia jak starých šlechtických erbů tak i novějších městských a obecních znaků ve výtvarném zpracování Jana Severy.

Těšíme se na případnou budoucí spolupráci

Jiří Šuk a Jan Severa
heraldika@electrosun.cz
 

Copyright © 2007 ELECTROSUN, s.r.o. všechna práva vyhrazena